Baza przedszkola

– 7 sal do zajęć, wyposażonych w nowe funkcjonalne meble
– gabinet logopedyczno -psychologiczny
– dużą salę gimnastyczną
– salę doświadczania świata, wyposażoną w sprzęt do terapii integracji sensorycznej
– pomieszczenia gospodarcze
– kuchnię wyposażoną w profesjonalny sprzęt
– duży, bezpieczny ogród

STATUT

Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach istnieje od 1947 r.
Nasza placówka znajduje się w centrum miasta, ale posiada magiczny pełen zieleni ogród będący sercem naszego przedszkola. W tej wiekowej, ale bardzo klimatycznej willi mieści się 5 grup integracyjnych i 2 grupy specjalne. Przedszkole od lat wspiera całościowy rozwój dziecka zwracając dużą uwagę na specjalne potrzeby edukacyjne naszych wychowanków. Terapeuci, specjaliści i nauczyciele prowadzą zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, rewalidację oraz pomoc psychologiczno – pedagogiczną dbając o współpracę z rodzinami, dzięki której wspólnie opracowujemy strategię i modyfikujemy działania.
Nasi absolwenci przyprowadzają już do nas swoje dzieci a niekiedy nawet wnuki i wszyscy wspominają z emocjami ten wyjątkowy klimat panujący w PM 21.
Ciekawe rozwiązania i nowatorskie inicjatywy podejmowane są w formie innowacji pedagogicznych. Zajęcia prowadzone są tak by inspirować dzieci i wykorzystywać ich naturalną chęć poznawczą. Nauczyciele wykorzystują w swojej pracy znane i efektywne metody. Do naszych ulubionych zaliczyć można:
•       Metodę ruchowej ekspresji twórczej R.Labana
•       Metodę C. Orffa
•       Metodę Planu Daltońskiego
•       Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
•       Metodę aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss Metoda Kniessów
•       Metodę edukacji przez ruch D. Dziamskiej
•       Metodę E. Gruszczyk- Kolczyńskiej do nauki matematyki
•       Metodę projektu edukacyjnego
Pedagogika zabawy „Klanza”
•       Metodę twórczego myślenia J. Osborne „Burza mózgów”
•       Psychostymulacyjną Metodę Kształtowania i Rozwoju Mowy i Myślenia
W zakresie terapii i wspomagani rozwoju naszych wychowanków prowadzimy zajęcia z logorytymki, integracji sensorycznej, treningu umiejętności społecznych,  terapii ręki, sensoplastyki. Oferujemy wsparcie psychologów,  logopedów i terapeutów.
Jesteśmy niewielkim i bardzo klimatycznym przedszkolem, rozwój naszych wychowanków i dobra współpraca z ich rodzinami to dla nas najważniejsze obszary.  Posiadamy własną kuchnię, która pod okiem dietetyka wydaje smaczne, zdrowe i domowe obiady. Realizujemy wiele projektów ekologicznych, sadzimy kwiaty, uczymy się jak dbać o środowisko. Korzystamy z  bliskości instytucji takich jak Miejska Bibliotek Publiczna, Kino Amok, Muzeum w Gliwicach, Willa Caro, Młodzieżowy Dom Kultury. Wzbogacamy nasze działania o współpracę z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną oraz wojskiem.
Szukasz dla swojego dziecka miejsca, gdzie będzie rozwijać się na miarę swoich możliwości? Gdzie znajdzie grupę miłych kolegów i koleżanek, z którymi odkryje świat? Szukasz placówki gdzie wartości takie jak szacunek, współpraca, współodpowiedzialność i rozwój to priorytety wyznaczające kierunki pracy? Zapraszamy do PM 21 !!