"POZNAJMY MARSZAŁKA”

Cykl zajęć dydaktycznych we wszystkich grupach. Koordynator projektu wraz z zespołem zadaniowym do spaw edukacji patriotycznej przygotowała konspekt zajęć pt. Poznajmy Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Treści konspektu dostosowane były do wieku i możliwości poznawczych dzieci.

SPOTKANIE Z MARSZAŁKIEM

Spacer dzieci pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego . Dzieci ze wszystkich grup PM 21 poznały miejsce gdzie znajduje się pomnik Marszałka. Przypomniały sobie Jego imię i nazwisko, oraz zasługi dla kraju. Powtórzyły widomości, które zdobyły w lutym podczas zajęć dydaktycznych o Marszałku

MARSZAŁEK PIŁSUDSKI – TABLICA PAMIĘCI

Dzieci z wspólnie z koordynatorką projektu wykonały tablicę informacyjną o Marszałku. Tablica zawisła przed przedszkolem  w widocznym miejscu tak aby każde z dzieci mogło pokazać rodzicom efekt swojej pracy i pochwalić się zdobytą wiedzą. Zadanie miało również charakter edukacyjny dla rodziców, którzy zachęceni przez swoje dzieci stawali i czytali informacje o Marszałku

„HYMN POLSKI”

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  dzieci nauczyły się 2 zwrotek Hymnu Polski.
Wspólnie odśpiewały go podczas uroczystości przedszkolnej.
To proste zadanie jest dla społeczności naszego przedszkola niezwykle ważne. Każdy z przedszkolaków który opuszcza nasze mury zna i śpiewa przynajmniej dwie zwrotki hymnu.

„KONKURS PIOSENKI LEGIONOWEJ”

W czerwcu odbył się „Przedszkolny Konkurs Piosenki Legionowej”.
Dzieci śpiewały podczas konkursu różne legionowe piosenki, ale największą popularnością cieszył się utwór „My, Pierwsza Brygada”, czyli ulubiony utwór marszałka Piłsudskiego, powstały do melodii Marszu Kieleckiego.

„Z ALBUMU DZIADKA”

Historia Józefa Piłsudskiego – cykl zajęć dla dzieci z wykorzystaniem filmików na YouTube Z albumu Dziadka - historia Józefa Piłsudskiego  to fantastyczna pomoc dydaktyczna. Doskonale przygotowany filmik, dzięki, któremu postać Marszałka stała się dla dzieci bliższa.

KĄCIK MIESZAŁKA PIŁSUDSKIEGO

Najstarsza grupa wspólnie z wychowawcą przygotowała kącik pamięci o Józefie Piłsudskim . Dzieci samodzielnie zaangażowały się w jego wykonanie.  Wspólnie z rodzicami szukały informacji na temat Marszałka.

„JESIEŃ Z MARSZAŁKIEM”

Podsumowanie działań  związanych z całorocznym projektem. Powtórzenie spaceru pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Rozmowy z dziećmi na temat szacunku do ważnych miejsc dla Polski. Zwrócenie uwagi na czystość wokół pomnika .
Wspólne odśpiewanie pieśni „My Pierwsza Brygada” na zakończenie projektu.

Przedszkole patriotów PM 21 Gliwice

Przedszkole patriotów